Blog

MEGJELENT AZ ÚJ SZAKKÉPZÉSI TÖRVÉNY

Megjelent az új szakképzési törvény, melyben a jogalkotó a duális szakképzést érintő szabályokról már bővebben rendelkezik! Ez a szabályozás a saját munkavállaló foglalkoztatását is érinti, változnak a saját munkavállaló után igénybevehető adókedvezmény érvényesítésének szabályai! A törvényi változás érinti például a szochó igénylését is a jövőben, ugyanis már csak az a munkáltató lesz jogosult ennek az adókedvezmények is az igénybevételére, aki rendelkezik a duális képzőhelyi engedéllyel!

ÚJ PÁLYÁZAT: KEZDŐ VÁLLALKOZÓKNAK 2023. JÚNIUSÁTÓL

2023. júniusától 6 milliárd forintos kerettel, hazai forrásból elindul a Vállalkozó Start II. Program! A támogatás keretében az induló egyéni, vagy mikrovállalkozásnak minősülő társas vállalkozások igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást kezdeti költségeik fedezése és versenyképességük növelése érdekében. A program segítségével több mint ezer vállalkozás jöhet létre.

SIKERTELEN OKJ-S VIZSGÁT TETTEM! NEM TUDTAM ELMENNI BETEGSÉG MIATT VIZSGÁZNI! MIT TEHETEK??

Az elmúlt hetekben vizsgaközpontunk nagyon sok megkeresést kap olyan vizsgázóktól, akik a régi OKJ-s rendszer szerinti szakmai vizsgán sikertelenül vették az akadályokat, vagy esetleg a covid miatt nem tudtak a meghirdetett szakmai vizsga napján részt venni, ezért OKJ-s bizonyítványt nem kaptak. Ilyenkor nagy a tanácstalanság, hogy van-e lehetőség egyáltalán a vizsga befejezésére és a bizonyítvány megszerzésére? Erre adjuk meg a választ a következőkben:

ÚJABB HOSSZABBÍTÁS A SZAKMAI VIZSGÁK FELFÜGGESZTÉSÉNEK SZERVEZÉSÉRE, KONTAKTÓRÁS FELNŐTTOKTATÁSRA

A mai este folyamán megjelent 2021. évi 60-as számú Magyar Közlönyben a szakmai vizsgák szervezésére, valamint a kontaktórás képzések megtartására vonatkozóan a Kormány kitolja szigorítását 2021. április 19-re. Vagyis jelenleg szakmai vizsga és kontaktórás képzés csak 2021. április 19-e után szervezhető újra!

HÉTFŐTŐL (2021.03.08.) A KORLÁTOZÁSOK BEVEZETÉSE A SZAKMAI VIZSGÁK SZERVEZÉSÉT IS ÉRINTIK

A mai napon megjelent a Magyar Közlöny 2021. évi 36. számában, hogy a Kormány 104/2021. (III. 5.) Korm. rendelete a védelmi intézkedések ideiglenes szigorításáról a felnőttképzésben zajló szakmai vizsgák szervezését, lebonyolítását is felfüggeszti. A rendelet 2021. március 8-án lép hatályba.

ÚJRA SZERVEZHETŐEK FELNŐTTKÉPZÉSBEN A SZAKMAI VIZSGÁK, INDULHATNAK A KONTAKTÓRÁS KÉPZÉSEK

Tegnap a Magyar Közlöny 121-es számában végre megjelent a felnőttképzési oktatási, vizsgáztatási korlátozásra vonatkozó rendelet feloldása! A mai naptól újra lehet szakmai vizsgákat lejelenteni (jelenleg 20 napos szervezési határidőre) és újra lehet kontaktórás képzéseket szervezni a megfelelő szabályozások betartása mellett!

ISKOLARENDSZERŰ OKJ-S VIZSGÁK SZERVEZÉSE, LEBONYOLÍTÁSA A KORONAVÍRUS MIATT ELRENDELT VESZÉLYHELYZETBEN

Lassan megszületnek a rendelkezések ebben a rendkívüli időszakban a szakmai vizsgák szervezésére vonatkozóan is! 2020. április 24-én pénteken az Innovációs és Technológiai Minisztérium egyedi miniszteri határozatban döntött (egyelőre még csak az iskolarendszeren belüli) OKJ-s szakképesítő vizsgák szervezéséről, lebonyolításának szabályairól.

FELFÜGGESZTÉSRE KERÜLTEK A MAI NAPPAL AZ OKJ-S VIZSGÁK, A KORMÁNY A TÁMOGATOTT KÉPZÉSEKEN RÉSZTVEVŐK ANYAGI TÁMOGATÁSÁRÓL IS RENDELKEZETT

2020. március 26-án megjelent a Kormány 70/2020. (III. 26.) Korm. rendelete, mely a felnőttképzésben folyó oktatás és szakmai vizsgáztatás biztosításának eltérő szabályairól rendelkezik a veszélyhelyzet ideje alatt. Az OKJ-s szakmai vizsgák szervezését a mai naptól felfüggesztik, a támogatott képzésben résztvevő hallgatók továbbra is részesülnek képzési támogatásban!

MI LESZ MOST AZ OKJ-S VIZSGÁKKAL, KÉPZÉSEKKEL??

Az ITM 2020. március 17-én a koronavírus által kialakult helyzetre való tekintettel a következő ajánlással él a komplex szakmai vizsgák és a felnőttképzések veszélyhelyzetben való megfelelő kezelésére vonatkozóan....

ÁFÁS VAGY NEM ÁFÁS AZ OKTATÁS?!

A jelenleg még érvényben lévő felnőttképzési törvény szerint még szervezhetőek ÁFÁ-s és nem ÁFÁ-s képzések a felnőttképzésben. Többen is kérdeztétek, hogy a jelenlegi szabályozás szerint mikor van az oktatásnak áfája, és mikor nincs? Ime: